ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10616369
*
nr 1061 6369
Spegel
73x53
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 20:34:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 10:46:38
1
300 kr
10/10 15:34:30
2
500 kr
10/10 19:35:56
3
600 kr
10/10 20:27:51
4
800 kr
10/10 20:29:01
1
800 kr
10/10 20:29:01
4
800 kr (Budbetjänt)
10/10 20:29:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1061 6369
Spegel
73x53
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 10:46:38 | 1 | 300 kr |
10/10 15:34:30 | 2 | 500 kr |
10/10 19:35:56 | 3 | 600 kr |
10/10 20:27:51 | 4 | 800 kr |
10/10 20:29:01 | 1 | 800 kr |
10/10 20:29:01 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
10/10 20:29:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14